VZNIK FYZIOKIDS A JEHO JASNÝ CIEĽ

FyzioKids v Šamoríne vznikol ako riešenie pre rodičov. Čoraz častejším problémom sú pohybové či telesné ochorenia ich ratolestí. Na základe skúseností fyzioterapeuta Bc. Roberta Végha vznikol jedinečný nápad vytvoriť program pre deti, aby cvičenie bolo v ich živote radosťou a dôležitou súčasťou. Robert sa rehabilitácii detí venuje od začiatku svojej činnosti, s ktorou začínal v roku 2009 v Čilistove v Šamoríne. A keďže ho táto práca napĺňa, začal realizovať svoj sen, vštepiť dnešnej mobilovo – tabletovej generácii detí užitočnosť zdravého pohybu. Najväčším problémom pri rehabilitácii detí je ten, že keď deti opúšťajú ambulanciu alebo kliniku, sú nútené k pravidelnému cvičeniu doma. 90% detí to ale odmieta robiť, čo vedie doma k napätiu, hádkam a poriadnym cirkusom s rodičmi. Chápeme, že cvičenie pred rodičmi je pre ne trápenie. Práve projektom FyzioKids vieme zabezpečiť pravidelné cvičenia aspoň dva krát týždenne. Deti začnú považovať pohyb a cvičenie za dôležité, bez akéhokoľvek nátlaku či nútenia. Za krátku dobu tak dokážeme dosiahnuť viditeľné výsledky. Uvedomujeme si, že deti treba neustále rozptyľovať, čo jeden tréner sám určite nezvládne. Máme dlhoročné skúsenosti, že striedanie trénerov je veľmi užitočné, nie monotónne. Preto si Robert vedľa seba vybral dlhoročného partnera trénera Petra Karácsonyiho, ktorý je s deťmi trpezlivý, empatický a hlavne zábavný. Týmto spojením vzniklo silné jadro tímu FyzioKids, ktoré sa bude len rozrastať!

Zameranie

Cvičenia prispôsobujeme rôznym aspektom tým, že cviky prestriedavame rôznymi hrami. Deti sa tak nemajú čas nudiť a celú hodinu využijú plnohodnotne. Tak si naše cvičenia zamilujú. Našou úlohou je, aby sme im pomohli vypestovať si láskyplný vzťah k športu a zdravému životnému štýlu.

Pomoc

Naše cvičenia sa zameriavajú na: zdravý chrbát, chybné držanie tela, skolióza, ploché nohy, vpadnuté päty, vnútorné členky, nesprávne postavenie dolných končatín a iné vývojové deformity

disciplína

Skupinové cvičenia s FyzioKids sú veľkou výhodou. Deti si rozvíjajú obratnosť, koordináciu, no zároveň sa učia aj disciplíne. Tým, že deti cvičia v skupine sú viac motivované, sú trpezlivejšie a podporujú sa navzájom.

Naši tréneri

Deti pri cvičení vedú kvalifikovaný tréneri a fyzioterapeuti.

Bc. Végh Robert

fyzioterapeut, fyziotréner

Je jedným zo zakladateľov FyzioBet, súkromnej rehabilitačnej kliniky v Šamorína. Venuje sa hlavne športovcom a ťažkým prípadom po nehodách a úrazoch. Sám má dvoch synov a vedie ich k aktívnemu životu.

Peter Karácsony

tréner, poradca pre športovú výživu a výživu človeka

Od roku 2018 je jedným z hlavných trénerov tímu FyzioFit v Šamoríne. Má bohaté skúsenosti v oblasti Fitness a Bodybuildingu. Sám má dcéru, ktorú od mala vedie k tomu, že pohyb a správna životospráva je dôležitá.

Bc. Dóra Androvics

fyzioterapeutka

Dóra patrí do tímu fyzioterapeutov z FyzioBet. Sama veľmi dobre vie, aký dôležitý je aktívny pohyb a tiež láska k športu. Ona sama je tiež športovkyňou, hraje prvú ligu v hádzanej.


Koľko sa platí? Kedy a kde prebiehajú skupinové cvičenia FyzioKids?

Hlavná 50, Šamorín

Budova Polikliniky, -1 poschodie

Pondelky a stredy

od 16:00, 17:00

Utorky a štvrtky

od 16:00, 17:00

Kontakt

Zarezervujte pre Vaše dieťa termín na našom telefónnom čísle.

Nájdete nás aj na Facebooku a Instagrame

FyzioKids

Odporúčam. Dcérka tam začala chodiť a neskutočne ju to baví. Tréneri sú skvelí a deti tam okrem získania zdravých návykov, správneho držania tela a zdravého chrbta a rúk, sa aj veľmi dobre zabavia. Cvičenie nie je nuda, je to veľká zábava. A platí to 100 násobne.

Yana

FyzioKids

Veľká spokojnosť s celým tímom, skvelý prístup k deťom.

Ilona