O nás

Kto sme a ako sme vznikli?

Vznik FyzioFit v Šamoríne

V roku 2018 sa dvaja najlepší kamaráti, tréner a výživový poradca Peter Karácsony spolu s fyzioterapeutom a fyziotrénerom Róbertom Véghom rozhodli, že svojimi skúsenosťami pomôžu ľuďom osvojiť si zdravý životný štýl a naučia začiatočníkov správne cvičiť. S touto víziou založili FyzioFit.

Vaše výsledky sú naša motivácia

01

Prečo je potrebný Fyziofit?

V dnešnej náročnej a uponáhľanej dobe sa postupne vytratil záujem ľudí byť fit a žiť zdravo. Naši chalani tak priniesli možnosť schudnúť či nabrať svaly pre tých, ktorí neboli spokojní so svojou postavou a chceli to zmeniť. Postupne sa začali pridávať aj fyzioklienti, ktorí potrebovali vyriešiť svoje zdravotné problémy. Mnohí zostali, aby ich udržiavali pod kontrolou a cítili sa lepšie. Pravidelne pomáhame aj ľuďom po nehodách a operáciách zotaviť sa zo zranení a znížiť svoje obmedzenia.

02

Nastaviť tréningový plán je dôležité!

Na zostave kvalitného tréningového plánu si dávame veľmi záležať. Úzko spolupracujeme so súkromnou rehabilitačnou klinikou FyzioBet v Šamoríne. 70% našich klientov tvoria ľudia, ktorí absolvovali rehabilitácie vo FyzioBet, ale pre lepší , vitalnejši a funkčný pohyb sú pre nich podmienky kliniky nedostačujúce. Potrebujú sa dostať vyššie, do kvalitne zariadeného fitka, ale zároveň musia ostať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Celý tréningový plán zostavuje Bc. Robert Végh, ktorý už spomínanú kliniku vlastní. On sám je vyhľadávaným fyzioterapeutom a zároveň fyziotrénerom, preto sú klienti v tých najlepších rukách.

Spolupráca s kvalitnou rehabilitačnou klinikou sa výplaca!

03

Kvalitné školenie trénerov je dôležité

Keďže sa denne venujeme aj náročným prípadom a riešime rôzne komplikované stavy (napr. úrazy, operácie, ochorenia pohybového aparátu, ochorenia platničiek, výmena kĺbov…..), dávame si záležať na kvalitnej kvalifikácii trénerov. Kladieme dôraz nato, aby tréningy prebiehali v dobrej nálade, kde sa snažíme o to, aby šiel klient na „zdravé“ maximum. Pravdaže úlohu maxima klienta zohráva zdravotný stav, a neprekračujeme jeho hranice.

A ČO ZDRAVÁ STRAVA?

Najlepšie výsledky sa nedosahujú len kvalitným tréningovým plánom. Taký plán si vyžaduje výdaj veľkého množstva energie a my si uvedomujeme, že to telo potrebuje tú energiu späť. Ale je jedno v akej forme sa vracia do nášho tela? Ako sme sa dozvedeli, kvalitný tréningový plán je alfou, ale omegou je aj kvalitný nutričný plán. Prečo?

Nutričný plán

Či už ide o chudnutie, alebo o naberanie svalovej hmoty, jesť je to najpodstatnejšie. Veľa ľudí si myslí, že čim menej bude jesť, tým chudnutie urýchli, a pritom to je presne naopak. Ak šokujeme telo nízkym príjmom kalórií, aj z toho mála čo zjeme, nám telo uloží čo najviac a to väčšinou vo forme tuku.

Jedálniček na mieru

Vytvorený jedálniček od FyzioFit je pre každého osobitný. Každý človek má iné hodnoty bazálneho metabolizmu, ako aj každý človek má inú úroveň každodennej aktivity. Dôležitosť spočíva v rovnováhe príjmu a výdaja kalórií. Preto sa jedálniček tvorí podľa osobných cieľov daného klienta.

Premena s Fyziofit

Správne nastavená strava a tréningový plán dokáže veľa. Tím FyzioFit pomáha svojím klientom už od roku 2018. Za ten čas sme dosiahli mnoho premien, kde si naśi klienti splnili svoje sny.